Як вибрати чоловічі шкарпетки
Як вибрати чоловічі шкарпетки
При створенні стильного чоловічого образу деталі мають значення. Чоловік може бути одягнений з голочки, але погані шкарпетки моментально і безнадійно зіпсують загальну картину. Також шкарпетки повинні виконувати свої основні практичні функції, тому важливо знати, як вибрати хороші чоловічі шкарпетки. У цьому огляді можна дізнатися про правильному виборі матеріалу і кольору шкарпеток для чоловіків.
Який склад чоловічих шкарпеток краще
Шкарпетки існують для того, щоб у будь взуття і при будь-якій активності ноги відчували себе комфортно. На ступнях розташовано близько 250 тисяч потових залоз, тому ноги швидко пітніють. Щоб цього не відбувалося, потрібно намагатися вибрати матеріал чоловічих шкарпеток, який має високі повітропроникні властивості, може добре вбирати і відводити вологу. Якщо шкарпетки вбирають вологу зі ступень, але не відводять її, це призводить до натирання шкіри і волдырям. Крім цього, спітнілі ноги практично завжди супроводжуються неприємним запахом.
Оскільки фізіологія кожного чоловіка унікальна, дуже важливо підібрати ідеальний саме для вас склад шкарпеток, щоб ноги не потіли. Знання властивостей різних матеріалів допоможе прийняти більш обґрунтоване рішення.
Шкарпетки з натурального волокна
Вважається, що складається з 100% бавовни – кращий варіант для чоловіків. Бавовна дійсно є абсорбентом, який добре вбирає піт, але він не відводить вологу з поверхні і не дає їй швидко випаровуватися. Тому бавовняні шкарпетки – це варіант для тих випадків, коли період інтенсивного потовиділення буде короткочасним, і ви зможете швидко змінити шкарпетки. При цьому варто пам'ятати, що бавовна не усуває неприємні запахи, а після декількох прань швидко втрачає форму. Тому якщо ви вирішите купити шкарпетки з чистої бавовни, відразу купуйте декілька пар.
Другий популярний варіант – чоловічі лляні шкарпетки. Льон також добре вбирає вологу, непогано її відводить і володіє високою теплопровідністю, завдяки чому матеріал навіть у спеку буде прохолодним на дотик. Лляні шкарпетки можна придбати на літо, але також потрібен достатній запас, оскільки після прання льон сильно сідає.
Останнім часом великою популярністю користуються чоловічі шкарпетки з бамбука. Бамбукове волокно на 40% краще абсорбує вологу, ніж бавовна, але при цьому відмінно відводить вологу, зберігаючи ноги сухими. Також бамбуковий матеріал володіє антибактеріальними властивостями і здатний відштовхувати запахи. Шкарпетки з бамбука мають відмінні дихаючі властивості, тому стануть хорошим вибором у спекотне час або для активного проведення часу.
Віскоза є штучно створеним, а не синтетичним матеріалом. Вона проводиться з переробленої целюлози і може імітувати текстуру бавовни або шовку. Шкарпетки з віскози м'які, гладкі, міцні і практичні, але погано відводять вологу. Тому їх можна обрати в якості шкарпеток для особливих випадків.
Для холодних сезонів можна купити чоловічі вовняні шкарпетки. Вовна має відмінні теплоізоляційні властивості, добре поглинає і відводить вологу, дозволяє ногам дихати. Найчастіше для виготовлення теплих чоловічих шкарпеток використовують шерсть верблюда і мериноса, але в чистому вигляді вовняна нитка використовується вкрай рідко і змішується з іншими натуральними і синтетичними волокнами.
Синтетичні шкарпетки
Незважаючи на те, що у продажу можна зустріти чисто синтетичні шкарпетки, наприклад, з поліестеру, 100% синтетика не є хорошим варіантом. Зазвичай синтетичні волокна додаються до натуральним, завдяки чому шкарпетки стають більш міцними і еластичними. При цьому кожна синтетична нитка має свої властивості, про які варто знати, вибираючи шкарпетки.
- Поліестер – міцне еластичне волокно здатне витримати великий знос. Матеріал добре вбирає вологу і швидко сохне, що в комплексі з натуральними волокнами забезпечує шкарпеткам відмінні характеристики.
- Поліамід (нейлон) також відрізняється винятковою міцністю, тому його наявність у складі забезпечить довговічність шкарпеток. Міцність нейлону вище, ніж у поліестеру. Проте він абсолютно не вбирає вологу і не пропускає повітря, тому великий відсоток нейлону в шкарпетках не підходить для схильних до пітливості ніг.
- Олефін (поліпропілен) – міцний, легкий, відмінно відводить вологу, порівняно з іншими синтетичними волокнами має більш високі теплоізоляційні властивості. Якщо в складі шкарпеток поряд з натуральними волокнами є олефін, такий матеріал буде добре відводити вологу і швидко сохнути, зберігаючи ноги в сухості і теплі. Тому таке волокно часто використовується в якості добавки в спортивних чоловічих шкарпетках.
- Еластан або лайкра надають матеріалу еластичність і дозволяють шкарпеткам правильно сидіти на нозі. Оскільки це головне призначення, відсоток цих синтетичних волокон у складі шкарпеток зазвичай становить від 2 до 5%.
Зазначимо, що кращий склад чоловічих шкарпеток повинен складатися як мінімум на 75-80% з натуральних ниток і тільки 20-25% з синтетики.
Як правильно вибрати шкарпетки за кольором
Чоловічі шкарпетки підбираються під колір брюк, і це правило діє як для костюмних, так і для повсякденних штанів. Проте в діловому одязі допускається, щоб класичні шкарпетки відповідали кольору взуття.
Коли хочеться трохи оживити діловий дрес-код, можна вибрати шкарпетки стриманих кольорів, але з кольоровим класичним візерунком: горошок, смужки, орнамент аргайл, візерунок пейслі. При виборі кольору малюнків вибирайте ті, які будуть гармоніювати з іншими квітами в гардеробі. Також намагайтеся не повторювати малюнок шкарпеток з візерунками інших елементів вбрання. Це означає, що з сорочкою в горошок не варто надягати шкарпетки в горох, а до светра з ромбами використовувати аналогічний малюнок на шкарпетках.
Але сміливі чоловіки можуть поекспериментувати з різнокольоровими чоловічими шкарпетками, якщо це допускає робочий дрес-код або випадок. При виборі контрастних кольорових шкарпеток до ділового костюма варто пам'ятати, що це не стосується білих шкарпеток. Білі чоловічі шкарпетки призначені виключно для спортивного одягу.
Як правильно підібрати кольорові шкарпетки
Вибираючи яскраві чоловічі шкарпетки, узгодьте їх колір з кольором сорочки, краватки, нагрудного хустки або інших аксесуарів. Таке узгодження нижньої і верхньої частини гардероба допоможе об'єднати наряд воєдино. Також можна підібрати яскраві шкарпетки з візерунком, колір якого буде перегукуватися з іншими квітами вашого наряду. Наприклад, під сірі штани можна надіти червоні шкарпетки з сірим ромбовидним візерунком.
Чоловічі шкарпетки з малюнком
Модні сьогодні чоловічі шкарпетки з прикольними написами і принтами під діловий костюм – це вже вищий пілотаж, який вимагає особливої сміливості. Зате з джинсами та іншими повсякденними брюками такі шкарпетки будуть виглядати оригінально і модно.
Де купити якісні чоловічі шкарпетки
Щоб не прати шкарпетки кожен день, кожен чоловік повинен мати як мінімум 10 пар шкарпеток: 5 щоденних для роботи, 2-3 пари спортивних (якщо ви відвідуєте спортзал), 1-2 пари вихідних шкарпеток. Додайте до цього сезонність, і ця кількість збільшиться. Тому вигідніше всього робити покупки через Інтернет в магазині Носок-Трусок. Тут ви знайдете широкий вибір чоловічих шкарпеток хорошої якості, які можна купити в роздріб за дуже вигідною ціною.